VA Home
A.net/VA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
SED Outdoor Meet #2
you RUN the place
March 31st 2010 Suffolk, Virginia, United States
Report
Block
2 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
New Section
History for 2010 Mar 31st
Results
News
2010
1
1
Media for 2010
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2010 Results - SED Outdoor Meet
Apr 1st 2010, 9:35pm
Attending groups
RunnerSpace.com/HighSchool
King's Fork High School Track & Field and Cross Country - Suffolk, Virginia
Lakeland High Track & Field and Cross Country - Suffolk, Virginia
Oscar F. Smith High Track & Field and Cross Country - Chesapeake, Virginia
RunnerSpace.com/VA
Western Branch High School Track & Field and Cross Country - Chesapeake, VA
Deep Creek High School Track & Field and Cross Country - Chesapeake, Virginia
Invited groups
2010
SED Outdoor Meet #2
2010 Results - SED Outdoor Meet
Published by
ross
Apr 1st 2010, 9:35pm
SED Outdoor Meet #2
- Mar 31, 2010
Lakeland High School, Suffolk, VA, US
« Filter Results by Team: »
Deep Creek
King's Fork
Lakeland
Oscar Smith
Western Branch
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
110h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
100h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Holloway, Tyler
King's Fork
11.04
nwi
5
8
2
Arnold, Charles
Deep Creek
11.14
nwi
2
6
3
Artis, Dominique
King's Fork
11.24
nwi
4
3
3
Smith, Kendrick
Western Branch
11.24
nwi
5
3
5
Gilchrist, Quentin
Lakeland
11.34
nwi
4
1
6
Quick, Dion
Western Branch
11.44
nwi
4
6
Snowden, Jordan
Deep Creek
11.44
nwi
3
6
Loftin, Jaquan
Oscar Smith
11.44
nwi
3
9
Dean, Marcus
Western Branch
11.54
nwi
1
9
Boone, Kelvin
Western Branch
11.54
nwi
3
9
Glover, Teshawn
Oscar Smith
11.54
nwi
5
12
Stokley, Tevin
Lakeland
11.64
nwi
5
12
Tillery, Demonte
Lakeland
11.64
nwi
3
14
Minor, Deontre
Oscar Smith
11.74
nwi
5
15
Chambers, Marcus
Oscar Smith
11.84
nwi
4
16
Ponder, Willie
Western Branch
12.04
nwi
2
16
George, Jaston
Oscar Smith
12.04
nwi
1
18
Hurst, Littleton
Deep Creek
12.14
nwi
5
19
Gould, Andrew
King's Fork
12.34
nwi
3
20
Pray, Dominique
Lakeland
13.14
nwi
3
21
Artis, Kevin
King's Fork
13.24
nwi
1
--
McNeal, Austin
Deep Creek
NT
nwi
4
--
Parker, DeAndre
Deep Creek
NT
nwi
2
--
Howell, Justin
Lakeland
NT
nwi
4
--
Farrar, Reicki
King's Fork
NT
nwi
2
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Coleman, Joel
Oscar Smith
22.34
nwi
5
8
2
Wright, Donovan
Lakeland
22.44
nwi
5
6
3
Stubbs, Jonh
Oscar Smith
22.64
nwi
5
4
4
Abdulali, Taariq
Western Branch
22.84
nwi
4
2
5
Artis, Dominique
King's Fork
23.14
nwi
5
1
6
Mosby, Vince
King's Fork
23.34
nwi
5
7
Loftin, Jaquan
Oscar Smith
23.54
nwi
4
8
Walker, Leondre
Western Branch
23.74
nwi
4
9
Minor, Deontre
Oscar Smith
23.84
nwi
5
10
Honora, Maurice
Deep Creek
24.34
nwi
3
11
Lucas-Jeter, Devaughan
Western Branch
24.44
nwi
3
12
Stokley, Tevin
Lakeland
24.54
nwi
4
12
Grayson, Davon
King's Fork
24.54
nwi
2
14
Parker, DeAndre
Deep Creek
24.64
nwi
1
15
Matais, George
Western Branch
24.84
nwi
3
16
Theroux, Blake
Western Branch
24.94
nwi
4
17
George, Jaston
Oscar Smith
25.24
nwi
1
17
Demiel, Deonte
Lakeland
25.24
nwi
3
19
Howell, Justin
Lakeland
25.44
nwi
4
20
Smith, Melvin
Deep Creek
25.64
nwi
3
21
Brown, Lawan
King's Fork
25.94
nwi
3
22
Williamson, Clifton
Deep Creek
26.24
nwi
1
23
Johnson, Brian
King's Fork
26.44
nwi
2
24
Giles, Traymayne
Lakeland
30.04
nwi
2
--
Arnold, Charles
Deep Creek
NT
nwi
2
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Holloway, Tyler
King's Fork
50.44
4
8
2
Dickens, Deion
King's Fork
51.24
4
6
3
Stubbs, Jonh
Oscar Smith
51.34
4
4
4
Mosby, Vince
King's Fork
52.34
4
2
5
Hargrove, Eric
Lakeland
52.84
3
1
6
Cherry, Micheal
Oscar Smith
53.12
4
7
Demiel, JaQuan
Lakeland
53.14
4
7
Arnold, Charles
Deep Creek
53.14
2
9
Taylor, Dontae
Oscar Smith
53.24
4
10
Brown, Lawan
King's Fork
53.64
3
11
Towns, Keonte
Lakeland
54.54
3
12
Foster, Antonio
Western Branch
55.04
4
13
Banks, Anthony
Western Branch
55.84
1
14
Respess, Shawn
Oscar Smith
56.14
2
15
Demiel, Deonte
Lakeland
57.04
3
16
Walton, Jeremie
Deep Creek
57.14
2
17
Cotton, Quante
Deep Creek
58.74
3
18
Gamble, Brey
Western Branch
59.04
3
19
Villegas, Albert
Western Branch
59.34
2
20
Corey, Nick
Western Branch
59.94
2
21
McGee, Matthew
Oscar Smith
1:00.54
1
22
Gordon, Terryn
Deep Creek
1:02.64
2
23
Honora, Maurice
Deep Creek
1:04.64
3
24
Artis, Kevin
King's Fork
1:05.34
1
--
Mccloud, Marlon
Lakeland
NT
3
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cipcic, Cameron
Western Branch
2:01.64
3
8
2
Ringo, Darnell
Oscar Smith
2:02.14
3
6
3
Apple, Jesse
King's Fork
2:06.94
2
4
4
Jones, Corey
Western Branch
2:10.94
1
2
5
Harris, Rakim
Oscar Smith
2:11.64
3
1
6
Childs, Jordan
King's Fork
2:14.14
2
7
Stanford, Calvin
Oscar Smith
2:14.54
3
8
Smith, Brandon
Oscar Smith
2:16.74
1
9
Coleman, Quentin
Western Branch
2:19.54
2
10
Charity, Bruce
Western Branch
2:21.64
1
11
Ramos, Miquel
King's Fork
2:29.04
1
12
Revell, Cortevias
Lakeland
2:29.24
3
13
Respess, Shawn
Oscar Smith
2:36.34
2
14
Horsley, Coleman
Western Branch
2:39.34
2
15
Fagan, Vincent
King's Fork
2:39.64
1
16
Boone, Brian
Lakeland
2:49.64
3
17
Herron, Jarrett
Deep Creek
2:55.34
2
--
Butler, Cody
Deep Creek
NT
1
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Richardson, Nick
Western Branch
5:04.94
1
8
2
Werner, Andrew
Western Branch
5:05.54
1
6
3
Klauer, Cody
Western Branch
5:10.04
1
4
4
Reel, Alex
Western Branch
5:10.44
1
2
5
Blakely, Kalynn
Western Branch
5:43.04
1
1
6
Anthony, Nicholas
Oscar Smith
5:46.24
1
7
Ruiz, Christian
Oscar Smith
6:01.84
1
8
Bethea, Lamar
Deep Creek
6:08.34
1
9
McCullor, DeMarcus
Oscar Smith
6:14.24
1
10
Butler, Cody
Deep Creek
6:28.74
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Winchester, Colin
Western Branch
10:24.74
1
8
2
Morgan, Cody
Western Branch
11:36.34
1
6
3
Roos, Randy
Western Branch
11:36.74
1
4
4
Fritz, Andrew
Oscar Smith
12:03.24
1
2
5
Sikes, Justin
Western Branch
12:39.64
1
1
6
Anthony, Nicholas
Oscar Smith
12:46.84
1
7
Ward, Adam
Western Branch
12:53.04
1
8
Dwyer, Manuel
King's Fork
13:04.14
1
9
Ruiz, Christian
Oscar Smith
13:43.64
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Peterson, Marco
Lakeland
15.44
nwi
2
8
2
Morgan, Jason
Western Branch
16.54
nwi
1
6
3
Hurd, Anthony
Oscar Smith
16.84
nwi
2
3
3
Shipp, Andrew
Western Branch
16.84
nwi
2
3
5
Thompson, Rausheeim
Lakeland
17.14
nwi
1
1
6
Thomas, Henri
Western Branch
19.54
nwi
1
7
Mason, William
Lakeland
19.74
nwi
2
8
Gamble, Nijel
Western Branch
19.84
nwi
2
9
Ralph, Jerell
Lakeland
22.64
nwi
2
--
Calvert, Davonte
Western Branch
NT
nwi
1
Mens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Keenan
Western Branch
42.34
1
8
2
Burris, Jamal
Western Branch
42.84
2
6
3
Hurd, Anthony
Oscar Smith
42.94
2
4
4
Thompson, Rausheeim
Lakeland
43.94
1
2
5
Peterson, Marco
Lakeland
44.64
2
1
6
Crawford, Christopher
Western Branch
44.74
2
7
Yusician, Joey
Western Branch
45.24
2
8
Mason, William
Lakeland
46.54
1
9
McNair, Hildrew
King's Fork
47.84
1
10
Ralph, Jerell
Lakeland
47.94
1
11
Haynes, Arnold
King's Fork
48.08
1
--
Reese, Caleb
Western Branch
NT
2
Mens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Stokley
,
Hargrove
,
Tillery
,
Mccloud
Lakeland
43.64
1
8
2
Relay Team
King's Fork
43.74
1
6
3
Relay Team
Western Branch
43.84
1
4
4
Gilchris
,
Demiel
,
Wright
,
Peterson
Lakeland
45.04
1
2
5
Relay Team
Western Branch
45.34
1
6
,
Farrar
,
Gould
,
Grayson
King's Fork
45.84
1
7
Glover
,
Hurd
,
Chambers
,
Minor
Oscar Smith
46.94
1
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Coleman
,
Cherry
,
Stubbs
,
Ringo
Oscar Smith
3:28.64
1
8
2
Taylor
,
Loftin
,
Harris
,
Chambers
Oscar Smith
3:33.64
1
6
3
Relay Team
Deep Creek
3:41.14
1
4
4
Thompson
,
Ralph
,
Mccloud
,
Mason
Lakeland
3:41.54
1
2
5
Relay Team
Western Branch
3:45.14
1
6
Relay Team
Western Branch
3:48.44
1
--
Brown
,
Dickens
,
Holloway
,
Mosby
King's Fork
NT
1
--
Relay Team
Lakeland
NT
1
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Ringo
,
Stanford
,
Smith
,
Harris
Oscar Smith
9:03.24
1
8
2
Apple
,
Childs
,
Dwyer
,
Fagan
King's Fork
9:30.04
1
6
3
Relay Team
Deep Creek
10:10.74
1
4
4
Relay Team
Western Branch
10:29.04
1
2
--
Relay Team
Western Branch
NT
1
--
Relay Team
Lakeland
NT
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Skinner, Anthony
Deep Creek
46-02.00
(14.07m)
1
8
2
Copeland, Ian
King's Fork
39-05.00
(12.01m)
1
6
3
Shipp, Andrew
Western Branch
35-08.00
(10.87m)
1
4
4
Milner, Matt
Deep Creek
34-05.50
(10.50m)
1
2
5
Ledbetter, Tristan
Deep Creek
34-04.50
(10.48m)
1
1
6
Barteau, William
Western Branch
34-02.50
(10.43m)
1
7
Cobb, Alston
Western Branch
33-04.25
(10.17m)
1
8
White, Dameon
Lakeland
33-00.50
(10.07m)
1
9
Marriner, Isaiah
Western Branch
32-02.50
(9.82m)
1
10
Griffith, Ben
Western Branch
30-08.00
(9.35m)
1
11
Mccloud, Marlon
Lakeland
30-02.25
(9.20m)
1
12
Davis, Eric
Deep Creek
30-00.00
(9.14m)
1
13
Ferguson, Kasey
Deep Creek
29-07.50
(9.03m)
1
14
Kelly, Jameson
King's Fork
21-03.50
(6.49m)
1
--
Carter, Stan
Lakeland
ND
(--)
1
--
Ruffin, Brandon
Oscar Smith
ND
(--)
1
--
Johnson, Raekwon
Lakeland
ND
(--)
1
--
Peterson, Jaleel
Lakeland
ND
(--)
1
Mens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Copeland, Ian
King's Fork
131-07
(40.11m)
1
8
2
Allen, Kindel
Deep Creek
124-09
(38.02m)
1
6
3
Ruffin, Brandon
Oscar Smith
114-03
(34.82m)
1
4
4
Johnson, Raekwon
Lakeland
92-04
(28.14m)
1
2
5
Mccloud, Marlon
Lakeland
87-02
(26.57m)
1
1
6
White, Dameon
Lakeland
72-01
(21.97m)
1
6
Milner, Matt
Deep Creek
72-01
(21.97m)
1
8
Barteau, William
Western Branch
67-00
(20.42m)
1
9
Griffith, Ben
Western Branch
64-00
(19.51m)
1
10
Marriner, Isaiah
Western Branch
63-03
(19.28m)
1
11
Ledbetter, Tristan
Deep Creek
57-04
(17.48m)
1
11
Kelly, Jameson
King's Fork
57-04
(17.48m)
1
13
Gamble, Nijel
Western Branch
52-07
(16.03m)
1
--
Carter, Stan
Lakeland
ND
(--)
1
--
Smith, Preston
Deep Creek
ND
(--)
1
--
Skinner, Anthony
Deep Creek
ND
(--)
1
--
Ferguson, Kasey
Deep Creek
ND
(--)
1
--
Johnson, Demarta
Western Branch
ND
(--)
1
--
Peterson, Jaleel
Lakeland
ND
(--)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Glover, Teshawn
Oscar Smith
6-00.00
(1.83m)
1
8
2
Farrar, Reicki
King's Fork
5-08.00
(1.73m)
1
6
3
Quick, Dion
Western Branch
5-06.00
(1.68m)
1
3
3
Loftin, Jaquan
Oscar Smith
5-06.00
(1.68m)
1
3
--
Honora, Maurice
Deep Creek
NH
(--)
1
--
Morgan, Jason
Western Branch
NH
(--)
1
--
Smith, Melvin
Deep Creek
NH
(--)
1
--
Hurst, Littleton
Deep Creek
NH
(--)
1
--
Peterson, Antwan
Lakeland
NH
(--)
1
--
Calvert, Davonte
Western Branch
NH
(--)
1
--
Hargrove, Eric
Lakeland
NH
(--)
1
--
Gamble, Nijel
Western Branch
NH
(--)
1
--
Cobb, Alston
Western Branch
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Peterson, Antwan
Lakeland
21-07.50
(6.59m)
nwi
1
8
2
Glover, Teshawn
Oscar Smith
20-05.00
(6.22m)
nwi
1
6
3
Loftin, Jaquan
Oscar Smith
20-02.00
(6.15m)
nwi
1
4
4
Marriner, Josh
Western Branch
20-00.50
(6.11m)
nwi
1
2
5
Demiel, JaQuan
Lakeland
20-00.00
(6.10m)
nwi
1
1
6
McNair, Hildrew
King's Fork
19-09.00
(6.02m)
nwi
1
7
Shepard, Donte
Western Branch
19-06.00
(5.94m)
nwi
1
8
Grayson, Davon
King's Fork
19-05.00
(5.92m)
nwi
1
9
Shipp, Andrew
Western Branch
18-10.00
(5.74m)
nwi
1
9
Walton, Jeremie
Deep Creek
18-10.00
(5.74m)
nwi
1
11
Banks, Anthony
Western Branch
18-04.00
(5.59m)
nwi
1
12
Coleman, Joel
Oscar Smith
18-01.00
(5.51m)
nwi
1
13
Gilchrist, Quentin
Lakeland
17-11.00
(5.46m)
nwi
1
14
Brown, Lawan
King's Fork
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
15
Chambers, Marcus
Oscar Smith
17-09.00
(5.41m)
nwi
1
16
George, Jaston
Oscar Smith
17-05.00
(5.31m)
nwi
1
17
Reese, Caleb
Western Branch
17-00.00
(5.18m)
nwi
1
18
Toxet, Felix
Deep Creek
15-09.75
(4.82m)
nwi
1
19
Honora, Maurice
Deep Creek
15-08.50
(4.79m)
nwi
1
20
Winfield, Robert
Deep Creek
13-01.00
(3.99m)
nwi
1
--
Farrar, Reicki
King's Fork
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Crawford, Christopher
Western Branch
34-10.00
(10.62m)
nwi
1
8
2
George, Jaston
Oscar Smith
33-04.50
(10.17m)
nwi
1
6
3
Stubbs, Jonh
Oscar Smith
31-07.00
(9.63m)
nwi
1
4
4
Gamble, Nijel
Western Branch
31-04.00
(9.55m)
nwi
1
2
--
Cobb, Alston
Western Branch
ND
(--)
nwi
1
--
Marriner, Isaiah
Western Branch
ND
(--)
nwi
1
--
Lucas-Jeter, Devaughan
Western Branch
ND
(--)
nwi
1
--
Gilchrist, Quentin
Lakeland
ND
(--)
nwi
1
--
Smith, Marcus
Oscar Smith
ND
(--)
nwi
1
--
Peterson, Antwan
Lakeland
ND
(--)
nwi
1
--
Mccloud, Marlon
Lakeland
ND
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McNair, Hildrew
King's Fork
13-00.00
(3.96m)
1
8
2
Perkins, Zachery
Oscar Smith
9-06.00
(2.90m)
1
6
--
Cipcic, Cameron
Western Branch
NH
(--)
1
--
Cherry, Devante
Western Branch
NH
(--)
1
--
Young, Andre
King's Fork
NH
(--)
1
--
Cobb, Alston
Western Branch
NH
(--)
1
--
Blakely, Kalynn
Western Branch
NH
(--)
1
--
Nielsen, Nicholas
King's Fork
NH
(--)
1
--
Boone, Kelvin
Western Branch
NH
(--)
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fatherly, Jessica
Deep Creek
13.64
nwi
3
2
Sallins, Rodnesia
Lakeland
13.64
nwi
3
3
Banks, Ricki
Oscar Smith
13.74
nwi
3
4
Glover, Alana
King's Fork
13.84
nwi
3
5
Walker, Marlisa
Deep Creek
13.94
nwi
3
6
Knight, Mechelle
Lakeland
13.94
nwi
3
7
Matute, Lexi
Western Branch
14.04
nwi
2
8
Chambers, Bernice
Oscar Smith
14.14
nwi
1
9
Scott, Jasmine
Western Branch
14.24
nwi
3
9
Felton, Michelle
Oscar Smith
14.24
nwi
2
11
Anthony, Angel
Oscar Smith
14.64
nwi
1
11
Smith, Amirah
Western Branch
14.64
nwi
2
13
Thompson, Teonna
Oscar Smith
15.04
nwi
1
13
Brown, Nadia
Deep Creek
15.04
nwi
2
15
Goldsborough, Jasmine
Deep Creek
15.34
nwi
3
16
Short, Jada
Western Branch
15.74
nwi
1
17
Erwin, Nichelle
Deep Creek
15.75
nwi
2
18
Wood, Shaquesha
King's Fork
16.04
nwi
2
19
Hammond, Terrihannah
King's Fork
16.24
nwi
2
20
Flynn, Michelle
King's Fork
16.54
nwi
2
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brown, Qualitra
King's Fork
25.34
nwi
3
2
Porter, Johniqua
Lakeland
25.64
nwi
3
3
Epps, Simone
Western Branch
27.44
nwi
3
4
Glover, Alana
King's Fork
27.94
nwi
2
5
Sallins, Rodnesia
Lakeland
27.94
nwi
2
6
Gibbs, Kyrah
Deep Creek
28.34
nwi
3
7
Rodriguez, Malory
Oscar Smith
28.44
nwi
1
8
Matute, Lexi
Western Branch
28.94
nwi
1
9
Roscoe, Cynthia
Deep Creek
29.54
nwi
3
10
Moore, Deyla
Oscar Smith
30.14
nwi
1
11
Pugh, Ayana
Lakeland
30.54
nwi
3
12
Johnson, Tiara
Deep Creek
30.84
nwi
2
12
Lewis, Amirrah
Oscar Smith
30.84
nwi
1
14
Wesley, Lishelle
Deep Creek
31.04
nwi
2
15
Scott, Jasmine
Western Branch
32.04
nwi
2
16
Boyea, Hollie
Oscar Smith
33.34
nwi
1
17
Marchetti, Alex
Western Branch
34.04
nwi
2
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Payne, Piarrah
Deep Creek
1:00.54
3
2
Tyson, Keilah
Western Branch
1:01.64
3
3
Daniels, Shakiella
Lakeland
1:02.84
3
4
Thomas, Camille
Western Branch
1:02.84
3
5
Hymon, Lauren
Western Branch
1:03.14
3
6
Gray, Desmonae
Western Branch
1:03.84
3
6
Harrington, Claire
Oscar Smith
1:03.84
3
8
Pugh, Ayana
Lakeland
1:04.74
2
9
Roscoe, Cynthia
Deep Creek
1:05.24
2
10
Cutshaw, Cierra
Western Branch
1:06.34
2
11
Lynn, Shampri
Oscar Smith
1:08.84
2
12
Jordan, Kelli
Oscar Smith
1:09.54
1
13
Robinson, Andrea
Oscar Smith
1:09.64
1
14
Knight, Mechelle
Lakeland
1:09.84
1
15
Brown, Brittany
Oscar Smith
1:15.34
1
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wright, Chelsea
Western Branch
2:24.94
1
--
Wynn, Natalie
Western Branch
2:27.24
1
--
Bishop, Katie
Western Branch
2:27.84
1
2
Justice, Alexandra
Western Branch
2:40.44
1
3
Matais, Katherine
Western Branch
2:49.34
1
4
Daniels, Shakiella
Lakeland
2:52.94
1
5
Mcguire, Shawnedra
Oscar Smith
2:54.66
1
6
Washington, Lark
King's Fork
2:57.24
1
7
Elliott, Jasmine
Oscar Smith
3:02.34
1
8
Myles, Te'Shaibrah
King's Fork
3:07.34
1
9
Freeman, Lindsey
Oscar Smith
3:19.44
1
Womens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sanders, Mary Katherine
Western Branch
5:46.94
1
2
Justice, Jaquelin
Western Branch
5:48.94
1
3
Leathrum, Colleen
Oscar Smith
6:19.34
1
4
Freeman, Lindsey
Oscar Smith
7:25.24
1
5
Kelso, Ashley
Oscar Smith
7:37.14
1
6
Lamb, Keristan
King's Fork
7:50.94
1
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Zadrazil, Juliette
Western Branch
12:39.94
1
2
Sanders, Mary Katherine
Western Branch
12:40.74
1
3
Tsetsilas, Nicole
King's Fork
14:21.34
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Whitties, Venus
Western Branch
15.74
nwi
2
2
Turkiewicz, Anika
Oscar Smith
15.84
nwi
2
3
Porter, Johniqua
Lakeland
16.44
nwi
2
4
Cutshaw, Cierra
Western Branch
17.84
nwi
1
4
Richard, Jamesha
Western Branch
17.84
nwi
2
6
Pinnock, Marressa
Western Branch
17.94
nwi
2
7
Calhoun, Alana
Western Branch
18.34
nwi
2
8
Brown, Danielle
Oscar Smith
18.64
nwi
2
9
Hickman, Melinda
King's Fork
19.14
nwi
2
10
Livingston, Brittany
King's Fork
24.24
nwi
1
Womens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cooper, Kinyata
Deep Creek
47.24
2
2
Williams, Shakia
Western Branch
48.04
2
3
Taylor, Taranisha
Western Branch
49.14
2
4
Ellick, Tiffany
Western Branch
49.54
2
5
Turkiewicz, Anika
Oscar Smith
52.34
2
6
Norman, Tiana
Deep Creek
52.94
2
7
Hickman, Melinda
King's Fork
53.74
2
8
Brown, Danielle
Oscar Smith
54.94
1
9
Livingston, Brittany
King's Fork
58.54
1
10
Marchetti, Alex
Western Branch
1:03.04
1
Womens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Western Branch
47.64
2
--
Relay Team
Western Branch
48.84
1
2
Collins
,
Banks
,
Fitz
,
McKnight
Oscar Smith
52.14
2
3
Sallins
,
Porter
,
Pugh
,
Jordan
Lakeland
52.14
2
--
Jordan
,
Rodrigue
,
Thompson
,
Lewis
Oscar Smith
55.44
1
4
Harrison
,
Jackson
,
Walker
,
Goldsbor
Deep Creek
58.34
2
--
Wesley
,
Brown
,
Hardy
,
Dingle
Deep Creek
1:01.34
1
--
Muldrow
,
Wood
,
Hammond
,
Livingst
King's Fork
1:05.14
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Fatherly
,
Robinson
,
Walker
,
Anderson
Deep Creek
4:21.84
1
2
Collins
,
Roundtre
,
Fitz
,
McKnight
Oscar Smith
4:26.84
1
3
Relay Team
King's Fork
4:40.54
1
--
Brown
,
Turkiewi
,
Lynn
,
Respess
Oscar Smith
4:42.74
1
4
Relay Team
Western Branch
4:45.64
1
--
Hodge
,
Cooper
,
Norman
,
Shearin
Deep Creek
5:02.64
1
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
King's Fork
11:35.04
1
2
Spicer
,
Respess
,
Elliott
,
Moore
Oscar Smith
11:44.44
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ricks, Renikqua
King's Fork
31-06.00
(9.60m)
1
2
Marin, Jackie
Deep Creek
28-11.00
(8.81m)
1
3
Wright, Chelsea
Western Branch
26-00.00
(7.92m)
1
4
Livingston, Jasmine
King's Fork
25-10.50
(7.89m)
1
5
Bruton, Irena
Deep Creek
24-04.00
(7.42m)
1
6
Shumake, Ayona
Deep Creek
23-06.00
(7.16m)
1
7
Porter, Laraleigh
Oscar Smith
23-05.00
(7.14m)
1
8
Simmons, Bonita
King's Fork
23-03.00
(7.09m)
1
8
Washington, Lauryn
King's Fork
23-03.00
(7.09m)
1
10
Derrick, Deriniquia
Oscar Smith
22-11.00
(6.99m)
1
10
Howell, Alisha
Deep Creek
22-11.00
(6.99m)
1
12
Muldrow, Dominque
King's Fork
20-02.50
(6.16m)
1
13
Goodman, Jordan
Deep Creek
14-06.50
(4.43m)
1
Womens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cobb, Sydni
Western Branch
97-07
(29.74m)
1
2
Simmons, Bonita
King's Fork
79-04
(24.18m)
1
3
Cantwell, Alexandra
Western Branch
74-01
(22.58m)
1
4
Marin, Jackie
Deep Creek
73-06
(22.40m)
1
5
Ricks, Renikqua
King's Fork
68-06
(20.88m)
1
6
Bruton, Irena
Deep Creek
59-04
(18.08m)
1
7
Howell, Alisha
Deep Creek
56-02
(17.12m)
1
8
Derrick, Deriniquia
Oscar Smith
54-01
(16.48m)
1
9
Smith, Amirah
Western Branch
46-00
(14.02m)
1
10
Shumake, Ayona
Deep Creek
43-11
(13.39m)
1
11
Muldrow, Dominque
King's Fork
42-01
(12.83m)
1
12
Washington, Lauryn
King's Fork
39-08
(12.09m)
1
13
Goodman, Jordan
Deep Creek
38-01
(11.61m)
1
--
Simpson, Megan
King's Fork
FOUL
(--)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Calhoun, Alana
Western Branch
5-00.00
(1.52m)
1
2
Simpson, Megan
King's Fork
4-10.00
(1.47m)
1
3
Lassiter, Shamia
Western Branch
4-10.00
(1.47m)
1
4
Pugh, Ayana
Lakeland
4-06.00
(1.37m)
1
5
Knight, Mechelle
Lakeland
4-06.00
(1.37m)
1
6
Norman, Tiana
Deep Creek
4-04.00
(1.32m)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lee, Javette
Western Branch
16-11.50
(5.17m)
nwi
1
2
McKnight, Jade
Oscar Smith
16-10.00
(5.13m)
nwi
1
3
Whitties, Venus
Western Branch
16-08.00
(5.08m)
nwi
1
4
Porter, Johniqua
Lakeland
16-07.50
(5.07m)
nwi
1
5
Sallins, Rodnesia
Lakeland
16-03.50
(4.97m)
nwi
1
6
Richard, Jamesha
Western Branch
15-00.50
(4.58m)
nwi
1
7
Payne, Piarrah
Deep Creek
14-10.00
(4.52m)
nwi
1
8
Roundtree, Jessica
Oscar Smith
14-08.50
(4.48m)
nwi
1
9
Wesley, Lishelle
Deep Creek
10-09.00
(3.28m)
nwi
1
--
Fatherly, Jessica
Deep Creek
FOUL
(--)
nwi
1
--
Walker, Marlisa
Deep Creek
FOUL
(--)
nwi
1
--
Calhoun, Alana
Western Branch
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Porter, Johniqua
Lakeland
33-10.00
(10.31m)
nwi
1
2
Sallins, Rodnesia
Lakeland
32-03.00
(9.83m)
nwi
1
3
Wright, Chelsea
Western Branch
31-04.00
(9.55m)
nwi
1
4
Calhoun, Alana
Western Branch
31-02.00
(9.50m)
nwi
1
5
Fatherly, Jessica
Deep Creek
30-10.00
(9.40m)
nwi
1
6
Cantwell, Alexandra
Western Branch
29-11.00
(9.12m)
nwi
1
7
Matute, Lexi
Western Branch
28-09.00
(8.76m)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Harrington, Claire
Oscar Smith
8-06.00
(2.59m)
1
2
Cantwell, Alexandra
Western Branch
8-00.00
(2.44m)
1
3
Wash, Gabrielle
King's Fork
7-06.00
(2.29m)
1
4
Matute, Lexi
Western Branch
7-00.00
(2.13m)
1
5
McCann, Danielle
King's Fork
6-06.00
(1.98m)
1
--
Skeeter, Dominiqua
King's Fork
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
14665 views
Post to:
Post as:
Post
268 shares:
SED Outdoor Meet #2
,
Deep Creek High School Track & Field and Cross Country - Chesapeake, Virginia
,
King's Fork High School Track & Field and Cross Country - Suffolk, Virginia
,
Lakeland High Track & Field and Cross Country - Suffolk, Virginia
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for SED Outdoor Meet #2
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2010
1
1
Hashtags
#sed-outdoor
#western-branch
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!